22.01.2021

 

      Про проблемні питання, які виникають у ході роботи говорили сьогодні, 22 січня, селищний голова Дмитро Такаджи та секретар селищної ради Світлана Кутіщева з директором комунального некомерційного підприємства «Нижньосірогозька центральна лікарня» Нижньосірогозької селищної ради Геннадієм Гомоном.
    Головною  проблемою, яку необхідно першочергово вирішувати,  Геннадієм Івановичем було озвучено саме питання функціонування пологового відділення, у зв’язку з тим, що Національна служба здоров’я України на сьогоднішній день фінансує усі напрямки діяльності, крім послуг «пологи». Згідно ж чинного законодавства функціонування даного відділення передбачає виконання певних умов, а саме: повинно працювати 4 акушера-гінеколога та 4 лікаря анестезіолога. Тож, проблема функціонування пологових відділень постала у всьому регіоні.
            Після тривалого обговорення даного питання дійшли згоди, що можливим варіантом вирішення проблеми є — фінансування роботи відділення з місцевого бюджету. Так, як для селищного бюджету це значна сума і на даний час селищна рада не може взяти на себе такі зобов’язання, можна запропонувати головам прилеглих територіальних громад, наприклад: Іванівської, Рубанівської, Великолепетихської, Горностаївської, Рогачинської долучитися до співфінансування даної послуги у нашому пологовому відділенні. Домовилися на початку лютого, після закінчення локдауну, запросити голів даних теріторіальних громад для обговорення та спільного вирішення даної проблеми. Адже, всі зацікавлені, щоб і мешканці прилеглих громад для отримання такої послуги, мали змогу її отримати не від’їжджаючи до обласного центру.
          Якщо голови сусідніх територіальних громад підтримають дану ініціативу – у селищній громаді буде функціонувати повноцінне пологове відділення, яке буде обслуговувати прилеглі громади.